Республиканская конференция «Непрерывное образование как условие устойчивого развития личности и общества»

• 2023 жылдың 31 наурызында Астана қаласының №59 мектеп-лицейінің базасында «Үздіксіз білім беру – тұлға мен қоғамның тұрақты дамуының шарты» тақырыбында республикалық конференция өтті.
    Конференция пленарлық отырыспен басталды. Шақырылған спикерлер:
    Әбіл Е.Ә. – Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты, тарих ғылымдарының докторы, профессор;
    Қаратабанов Р.А. – оқу құралдарының авторы;
    Жолдасбаева С.А. – сарапшы, педагогика ғылымдарының кандидаты;
    Курганбаева Г.А.- талдаушы, «Аманат» партиясының білім және ғылым жөніндегі қоғамдық кеңесінің мүшесі және т.б.
    Басқосуда Қазақстан Республикасындағы білім беру саласының маңыздылығы, әрбір ұстаздың өзін-өзі тәрбиелеуі, білімнің жаңаруы басты назарда. Спикерлер мұғалімдермен белсенді жұмыс жасады, бұл іс-шараны қызықты және мазмұнды етті. Конференцияның екінші бөлімі – пәндер бойынша секциялық топтардың жұмысы. Мұғалімдер өз тәжірибелерімен бөлісіп, туындаған мәселелерді талқылады. Секциялық іс-шараға No30 мектеп-гимназиясының география пәнінің мұғалімі Тұяқова Сәния Талғатқызы география сабағында сыни тұрғыдан ойлауды дамытудың маңыздылығы мен қажеттілігіне тоқталды. Ол технологияны қолдану тәжірибесімен және оқу нәтижелерімен бөлісті. Жиын соңында рефлексия жүргізіліп, ұсыныстар берілді.

• 31 марта 2023 года на базе школы –лицея № 59 города Астаны, проходила республиканская конференция на тему «Непрерывное образование как условие устойчивого развития личности и общества».
    Конференция началась с пленарного заседания. Приглашены были спикеры:
    Абиль Е. А - депутат мажилиса Парламента РК , доктор исторических наук, профессор;
    Каратабанов Р. А. - автор учебников;
    Жолдасбаева С. А. - эксперт, кандидат педагогических наук;
    Курганбаева Г. А. - аналитик, член общественного совета по образованию и науке партии «Аманат» и другие.
    Акцент встречи направлен на важность образования в республике Казахстан, о самообразовании каждого учителя, об обновлении образования. Спикеры активно работали с преподавателями, что сделало мероприятие интересным и познавательным. Вторая часть конференции - это работа секционных групп по предметам. Преподаватели делились своим опытом, обсуждали проблемы. Так же в секционной деятельности приняла участие учитель географии школы- гимназии № 30 Туякова С.Т. Сания Талгатовна рассказала о важности и необходимости развития критического мышления на уроках географии. Поделилась опытом применения технологии и результатах обучения. По окончании заседания была проведена рефлексия были, даны рекомендации.

whatsapp_image_2023-04-04_at_08.40.16.jpegwhatsapp_image_2023-04-04_at_08.40.16_1.jpegwhatsapp_image_2023-04-04_at_08.40.16_2.jpeg