Тұмау мен ЖРВИ алдын алу үшін дәріс өткізілді

🍂🍂🍂 2023 жылғы 13-қыркүйекте № 30 мектеп-гимназиясында акт залында тұмау мен ЖРВИ алдын алу үшін дәріс өткізілді. Іс-шараға 5-7 сыныптар қатысты. №13 қалалық емхананың СӨС дәрігері Дария Серікқызы Жақашева, "МУА" КЕАҚ дәрігер-интерн Аружан Жомартқызы Батырбек, мектебіміздің медбикесі Елена Александровна Чумак дәріс оқыды. Іс-шарада келесі тақырыптар көтерілді: балалардың иммунитетін нығайту, лас қолмен мұрын мен ауызға қол тигізуге болмайтынын түсіндіру; тұмаудың қызған кезеңінде адамдар көп жиналатын жерлерге барудан бас тарту; үйді ылғалды тазалаудың маңыздылығы туралы; түшкіру және жөтелу кезінде мұрын мен ауызды орамалмен жабуға үйрету; белсенді өмір салтын ұстану; толық ұйқы және дұрыс тамақтану; тек пайдалы және теңдестірілген тағамдарды жеп, артық тамақтанбаңыз. 5-7 сынып оқушылары №13 ҚЕ дәрігерлерімен әңгімелесуге өте белсенді қатысты. Барлық қатысушыларға алғысымызды білдіргіміз келеді.

🍂🍂🍂 13-сентября 2023 года в актовом зале ШГ № 30 проведена лекция для профилактики гриппа и ОРВИ. В мероприятии участвовали 5-7 классы. Читали лекции врач ЗОЖ Городской Поликлиники №13 Жақашева Дария Серікқызы, врач-интерн НАО «МУА» Батырбек Аружан Жомартқызы, медицинская сестра нашей школы Чумак Елена Александровна. В мераприятии были подняты такие темы: укрепления детского иммунитета, объяснить, что недопустимо прикасаться грязными руками к носу и рту; в период разгара гриппа отказаться от походов в людные места; о важности проведения влажной уборки дома; научить прикрывать нос и рот платком, при чихании и кашле; вести активный образ жизни; полноценный сон и правильное питание; употреблять только здоровую и сбалансированную пищу и не переедать. Ученики 5-7 классов очень активно участвовали в беседе с врачами ГП №13. Хотим выразить блогодарность всем участникам.

whatsapp_image_2023-09-19_at_14.13.13.jpeg

whatsapp_image_2023-09-19_at_14.13.13_1.jpeg

Тұмау мен ЖРВИ алдын алу үшін дәріс өткізілді Тұмау мен ЖРВИ алдын алу үшін дәріс өткізілді