10 «В» - "Профилактика терроризма и экстремизма"

📚 Сегодня в 10 «В» классе был проведен классный час по теме "Профилактика терроризма и экстремизма". Учащиеся обсуждали причины проявления, цели, виды террирозма и экстремизма. Приводили примеры их проявлений в соседних государствах. Терроризм и экстремизм в любых формах своих проявления стали самыми опасными проблемами человечества. Терроризм представляет реальную угрозу национальной безопасности страны: похищение людей, взятие заложников, взрывы бомб, акты насилия в межрасовых делах, прямые угрозы их реализация и т.д.

А экстремизм является начальной формой терроризма, так скажем зарождением проблемы. Это все является огромной проблемой приносящая многочисленные потери и страдания. А чтоб бороться с этим, нужно с детства говорить детям об опасности таких действий, нужно мониторить социальные сети, в которых распространяется информация о терроризме, а так же выстраивать более тактичные способы для борьбы с данной проблемой. Это поможет выстроить мирное и безопасное общество!

📚 Бүгін 10 «Б» сыныбында «Терроризм мен экстремизмнің алдын алу» тақырыбында сынып сағаты өтті. Студенттер терроризм мен экстремизмнің себептерін, мақсаттарын, түрлерін талқылады. Олар көрші мемлекеттердегі көріністеріне мысалдар келтірді. Терроризм мен экстремизмнің барлық түрлері адамзаттың ең қауіпті мәселесіне айналды. Терроризм елдің ұлттық қауіпсіздігіне нақты қатер төндіреді: адам ұрлау, кепілге алу, бомба жару, ұлтаралық қатынастардағы зорлық-зомбылық әрекеттері, оларды жүзеге асырудың тікелей қатерлері және т.б.

Ал экстремизм – терроризмнің бастапқы түрі, былайша айтқанда, мәселенің бастауы. Мұның бәрі көптеген шығындар мен қайғы-қасірет әкелетін үлкен мәселе. Ал мұнымен күресу үшін мұндай әрекеттердің қауіптілігі туралы балалармен бала кезінен сөйлесу керек, терроризм туралы ақпарат таралатын әлеуметтік желілерді бақылап отыру керек, сонымен қатар бұл мәселемен күресудің әдепті тәсілдерін қалыптастыру керек. Бұл бейбіт және қауіпсіз қоғам құруға көмектеседі!

whatsapp_image_2023-09-25_at_19.22.40_1.jpeg

whatsapp_image_2023-09-25_at_19.22.40.jpeg

10 «В» - "Профилактика терроризма и экстремизма" 10 «В» - "Профилактика терроризма и экстремизма"