Орта білім беру ұйымдары үшін міндетті мектеп формасына қойылатын талаптарды бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және Ғылым министрінің 2016 жылы 14 қаңтардағы Nº26 бұйрығы

📍📍📍Орта білім беру ұйымдарының міндетті мектеп формасы (бұдан әрі - мектеп формасы) оқытудың зайырлы сипатына сәйкес келеді.
Мектеп формасының үлгісі, түсі классикалық стильде, бірыңғай түс гаммасында жасалады, үшеуден асырмай түстерді араластыруға рұқсат етіледі.
✅✅✅ Ұлдардың мектеп формасы:пиджак, жилет, шалбар, мерекелік жейде, күнделікті жейде, не түймелері бар немесе сыдырмалы тоқылған
күрте/ кардиган, поло жейде немесе тенниска (Қысқы мезгілде: трикотаж жилет, водолазка). Ұлдарға арналған шалбарлар еркін тігілген жане ҰЗЫНДЫҒЫ бойынша тобықты жауып тұрады.
✅✅✅ Қыздардың мектеп формасы: пиджак, жилет, юбка, шалбар, классикалық жейде, не түймелері бар немесе сыдырмалы токылған
күрте/кардиган, поло жейде немесе тенниска (қысқы уақытта: трикотаж жилет, сарафан, водолазка). Қыздарға арналған шалбарлар еркін
тігілген және ұзындығы бойынша тобықты жауып тұрады.
✅✅✅ Ұлдар мен қыздарға арналған спорттық, форма спорттық костюмнен (спорттық шалбар, куртка, футболка), спорттық аяқ киімнен

Требования к обязательной школьной форме для организаций среднего образования утверждены приказом Министра образования и науки РК 26 от 14 января 2016 года.

Уважаемые родители!

Ниже предоставлена информация о единых требованиях к обязательной школьной форме в организациях среднего образования города Астаны.
📍📍📍цвет школьной формы-темно-синий (по городу Астана)
📍📍📍образец школьной формы должен быть в классическом стиле.
✅✅✅Школьная форма для мальчиков включает: пиджак, жилет, брюки, парадную рубашку, повседневную рубашку, либо трикотажную кофту/кардиган на пуговицах или замке, рубашку поло или тенниску (зимний период: трикотажный жилет, водолазку). Брюки для мальчиков свободного кроя и по длине закрывают щиколотки ног.
✅✅✅Школьная форма для девочек включает: пиджак, жилет, юбку, брюки, классическую блузку, либо трикотажную кофту/кардиган на пуговицах или замке, рубашку поло или тенниску (зимний период: трикотажный жилет, сарафан, водолазку). Брюки для девочек свободного кроя и по длине закрывают щиколотки ног.
✅✅✅Включение элементов одежды религиозной принадлежности различных конфессий в школьную форму не допускается.
✅✅✅На школьной форме допускается размещение отличительных знаков (эмблема, нашивка, шеврон и другие) организаций среднего образования.

Родители и иные законные представители обеспечивают ношение обучающимися школьной формы, установленной в организации среднего образования.