#zhazgydemalys2024
📚📚📚 26.06.2024 г. В рамках недели репродуктивного здоровья в пришкольном лагере "Көңілді балақай " состоялась встреча с врачами ЗОЖ из 13 поликлиники. Цель беседы была обучить детей основам личной гигиены и здорового образа жизни. В ходе беседы были затронуты следующие вопросы:
- Регулярное мытье рук. Обсудили важность мытья рук с мылом перед едой, после посещения туалета и при возвращении домой.
- Чистота полости рта. Объяснила, почему важно чистить зубы дважды в день и использовать зубную нить для удаления остатков пищи.
- Личная чистота. Поговорили о значении ежедневного душа или ванны, смены чистой одежды и ухода за волосами.
- Здоровое питание. Отметили важность правильного питания для поддержания здоровья и силы.
- Физическая активность. Обсудили необходимость ежедневных упражнений для поддержания физической формы.
Беседа прошла интерактивно: дети активно участвовали, отвечали на вопросы и делились своими мыслями.
Все ученики проявили интерес к теме и усвоили основные аспекты личной гигиены.
После окончания беседы нарисовали рисунки по данной теме

📚📚📚 26.06.2024 ж Репродуктивті денсаулық апталығы аясында «Көңілді балақай» мектеп лагерьде №13 емхананың СӨС ләрігерлерімен кездесу болды. Әңгіменің мақсаты – балаларға жеке бас гигиенасы мен салауатты өмір салтын ұстану негіздеріне үйрету. Әңгімелесу барысында келесі мәселелер көтерілді:
- Қолды үнемі жуу. Біз тамақ ішер алдында, дәретханадан кейін және үйге қайтқанда қолды сабынмен жуудың маңыздылығын талқыладық.
- ауыз қуысының тазалығы. Тістерді күніне екі рет тазалап, тамақ қалдықтарын кетіру үшін тіс жібін пайдалану неліктен маңызды екенін түсіндірді.
- Жеке тазалық. Біз күнделікті душ немесе ваннаның маңыздылығы, таза киімді ауыстыру және шаш күтімі туралы айттық.
- Салауатты тамақтану. Денсаулық пен күш-қуатты сақтау үшін дұрыс тамақтанудың маңыздылығын атап өтті.
- дене дайындығын сақтау үшін күнделікті жаттығулардың қажеттілігін талқыладық.
Әңгімелесу интерактивті болды: балалар белсенді қатысты, сұрақтарға жауап берді, өз ойларымен бөлісті.
Барлық оқушылар тақырыпқа қызығушылық танытып, жеке бас гигиенасының негізгі аспектілерін меңгерді.
Әңгіме біткен соң осы тақырыпқа суреттер салдық

26.06.2024 ж Репродуктивті денсаулық апталығы аясында «Көңілді балақай» мектеп лагерьде №13 емхананың СӨС ләрігерлерімен кездесу болды. 26.06.2024 ж Репродуктивті денсаулық апталығы аясында «Көңілді балақай» мектеп лагерьде №13 емхананың СӨС ләрігерлерімен кездесу болды.